LÜHIS

Simulatsioonimäng LÜHIS 

ehk, mis juhtub siis, kui elekter kaob

Mängu juhib energiaekspert Marek Muiste.

Elekter on meie kaasaegse tehnoloogilise tsivilisatsiooni selgroog. Täna peame me seda sama loomulikuks kui õhku, mida hingame. Ometi on elektrivarustus meie poolt loodud tehislik süsteem, millel on võime ka puruneda. Mida me teeme, kui ühel hommikul ärgates selgub, et pistikupesas elektrivoolu enam pole?

Mängus osalejad leivad ennast ääremaal asuvast väikelinnast, mille toimimiseks kriisiolukorras tuleb vastu võtta ja ellu viia olulisi otsuseid. Astutud sammudest sõltub linlaste käekäik ja heaolu. Tundmatusele vastu astudes ja ohtusid trotsides tuleb ühiselt leida võimalikest arengutest sobivaimad.

Osalejailt eeldab mäng paindlikku mõtlemist, head otsustusvõimet, koostöötahet ja kohanemist uudsete olukordadega. Igal otsusel on tagajärjed ning tagajärjed on ka otsuste mitte tegemisel. Mängus osalemine annab esmase ettekujutuse kriisiolukorras käitumiseks, kui ohus on meie harjumuspärane tehnoloogiline elustiil. Mängus osaleja õpib kriitiliselt hindama keerulisi olukordi ja koostöös oma kaasmängijatega langetama hädavajalikke otsuseid.

Elu on näidanud, et ühe või teise kriisi toimumist pole võimalik alati ära hoida, kuid nende laastavat mõju on võimalik vähendada õige käitumisega. Selle eelduseks on hästi ajastatud, põhjalikult läbi kaalutud ja asjakohane tegevus. Mis peamine - mängus osalemine õpetab hädaolukorras aktiivselt tegutsema, mitte jääma lootma üksnes kellegi teise tegevusele.

Mäng toimub seminari formaadis mängujuhi eestvedamisel. Osaleva meeskonna optimaalne suurus on 10-15 mängijat. Mäng on jagatud mooduliteks pikkusega a 45 minutit. Korraga saab läbi viia kuni kolm moodulit. Töövahenditeks on arvuti ja projektor. Sobivaks asukohaks on seminariruum suurusega 30-50 m2. Sobiva ilma korral võib mäng toimuda ka vabas looduses.

No comments:

Post a Comment